Edičný plán ikonopiseckej dielne Archanjela Rafaela
.

 

Život je jedno veľké dobrodružstvo. Niekedy sa stáva že  musíte  cestovať ďaleko za hranice vlasti, aby ste stretli človeka, ktorý býva kúsok od vás. Tak nejak to asi bolo aj z prvou knihou ktorú sme v našej edícii vydali. Počas  mojích študijných ciest som v jednom moskovskom knihkupectve objavil veľmi zaujímavu  a vzácnu knihu. Bola to kniha od  viedenského biskupa a kardinála Christofa Schonborna „ IKONA KRISTA“. Možno by som ju nikdy nezačal čítať , keby zhodou okolností nebola preložená do ruského jazyka. Po zbežnom prelistovaní mi bolo jasné že je to kniha ktorá sa zaoberá tým čo je v ikone to najpodstatnejšie – svedectvom o vtelení Božieho Syna. Keby som mal celú knihu zhrnúť do dvoch viet povedal by som , že prostredníctvom tejto knihy porozumiete základným pilierom na ktorých  každá ikona stojí, ako aj  v čom spočíva pravá úcta ikon a jej misijné poslanie.Treba poznamenať, že toto dielo nepatrí medzi ľahké odpočínkove žánre. Nemalo by nás to však odradiť. Každá prečítaná kapitola  si žiada hlbšiu reflexiu a uvedomenie si jej súvislostí s ikonou. Prehľadné usporiadanie jednotlivých kapitol s jasným otvorením  a zakončením danej témy,  môžeme pozorovať vo všetkých Shonbornových dielach. Ak by nás v ikonách zaujímala iba symbolika, alebo ich história či zázraky, mohlo by sa stať, že ikonám vôbec neporozumieme  a náš pohľad bude zameraný na to, čo v nich  nie je až tak podstatné. Preto sme považovali za potrebné aj my otvoriť túto edíciu tým, čo pokladáme v ikone za jej základy. Mnohé bludy ktoré sa po stáročia i dnes prezentujú vždy v novom šate, sú porazené jednoduchou a opakovanou pravdou „A Slovo sa telom stalo“. Toto aktuálne posolstvo ikony nám dnes ukazuje cestu k pravde nášho života,  k pravde ktorá  nám darovala nový život v Kristovi Ježišovi.
N O V I N K A
Dovoľte, aby sme Vám predstavili novú knihu, ktorá vyšla v našej edícii Archanjela Rafaela od významného bulharského autora – Ivana BentchevaInformácie o knihe a ukážky tu ...

Vychádza nový titul od významného ruského autora – Alexandra Striževa

PRAVOSLÁVNA IKONA – KÁNON A ŠTÝL1 ks = 10 eur

Od 5 ks = 8 eur

Orientačná maloobchodná cena v predaji na Slovensku 16- 20 eur.
Egon Sendler

Tajomstvá Krista. Ikony veľkých Pánových sviatkovVyužite príležitosť a kúpte si túto vynikajúcu knihu ktorá by Vám z edície archanjela Rafaela nemala chýbať.

1 ks = 10 eur

Od 5 ks = 8 eur

Recenzia knihy
 

 

 

 

 

 

Kniha „IKONA KRISTA“ vyšla v r.2002 vo vydavateľstve Ota Németha. Má pevnú väzbu,223 strán a môžete si ju zakúpiť  v kresťanských knihkupectvách po celom Slovensku ,alebo objednať priamo u vydavateľa na adrese :Narcisová 2, 821 01 Bratislava   mob:09 05 58 58 38    tel:43 292 518   E-mail:otonemeth@naex.sk   alebo v našej ikonopiseckej dielni na adrese: Németh Ladislav , Martinčeková 10, Bratislava 821 09, tel:02/53 41 59 43  E-mail :dielna@ikona.sk

Maloobchodná cena  na predajných miestach je 380 sk

Veľkoobchodná cena priamo u vydavateľa  240 sk + poštovné.

 

 

 

 

Vraví sa , že humor a dobrá nálada otvárajú  srdcia pre pôsobenie Ducha Svätého.  Táto knižka ,to robí veľmi elegantným spôsobom. Dôležité a cenné duchovné rady zo života sv.Silvána  známeho ruského mnícha zo svätej hory Athos , podáva čitateľovi pomocou vtipných ilustrácii. Veľmi jednoduchým spôsobom približuje čitateľovi východnú duchovnosť, uctievanie ikon a praktizovanie Ježišovej modlitby.

 

 

          

                                                                  

 

 

Maloobchodná cena : 120 sk

Velkoobchodná cena: 80sk

Vydavateľstvo Oto Németh, 176 strán